Область використання мембранного баку та приклад підключення мембранного баку

  

      • В системах опалення. При нагріванні котла температура рідини/теплоносія в ньому підвищується, рідина розширюється. Рідина практично нестислива, і якщо система опалення не буде оснащена додатковим пристроєм, що дозволяє відвести додатковий обсяг теплоносія, то неминуче відбудеться її руйнування. Для цього використовується мембранний розширювальний бак.

     • В системі водопостачання і підвищення тиску. Баки застосовуються для виключення «гідроударів» і зниження частоти включення насосів. Також споживач використовує певний корисний об'єм води з бака, не включаючи при цьому насос.

     • В системах холодопостачання та кондиціонування. Баки застосовуються для компенсації об'єму розширення системи. Можуть використовуватися в системах з наповненням етилен-гликолевими сумішами та іншими рідинами (холодоагенти та ін).

     •Інші функції мембранного бака. Розширювальний бак може застосовуватися для запобігання руйнування системи від гідравлічного удару. Також баки можуть використовуватися і як ємності з вогнегасною речовиною в системах пожежогасіння, і як резервні баки в тих випадках, коли відключається електрика. Мембранні баки використовуються не тільки в побутових, але і в промислових і сільськогосподарських системах водопостачання. При цьому професійна серія розрахована на робочий тиск до 16-25 бар.

Конструкція

Всі серії баків - зі змінною мембраною (матеріал мембрани EPDM DIN 4807, в баках об'ємом 3000 л та більше -BUTYL). Відмінна особливість - рідина цілком знаходиться всередині мембрани і не контактує з металевою поверхнею бака. Тиск в мембранному баку можна контролювати по манометру. За ним ж відбувається і налаштування реле тиску на необхідний робочий діапазон роботи мембранного бака.

Попередній тиск у мембранному баці

На заводі - виробнику в мембранному баці встановлено попередній тиск повітря (max - 4,0 бар). Попередній тиск може бути скориговано на місці, з урахуванням умов експлуатації. Правильна настройка попереднього тиску гарантує надійну роботу всієї системи і довгий термін служби мембрани і проводиться кваліфікованим фахівцем. В процесі монтажу системи рекомендується завжди перевіряти попередній тиск в мембранному баку. Перед зміною попереднього тиску, бак повинен бути спорожнений. Попередній тиск повинен бути нижче тиску включення насосу в середньому на 0,2 бар-0,4 бара в залежності від тиску включення насосу.

Правила установки мембранного баку

Категорично забороняється встановлювати мембранний бак, не перевіривши технічні розрахунки і параметри, так як це може завдати шкоди людям, опалювальній системі або самому баку. Мембранний бак повинен бути встановлений тільки підготовленим фахівцем. Мембранний бак повинен бути технічно правильно встановлений і надійно приєднаний до трубопроводу і фундаменту. На системах обладнаних мембранним баком повинні бути встановлені запобіжні пристрої, що обмежують тиск і гарантують неможливість перевищення максимального робочого тиску. Для запобігання електролітичної корозії, бак повинен бути надійно заземлений.

Обслуговування мембранного баку

Необхідно, щоб експлуатація здійснювалася тільки кваліфікованими спеціалістами згідно інструкції по експлуатації. Мембранні баки повинні обслуговуватися, принаймні, раз на рік, а результати попереднього закачування повітря повинні відповідати значенням, вказаним на етикетці +10 %.

Максимальний і фактичний об’єм мембранного баку

Максимальний об'єм води, що міститься в мембранному баку, може становити не більше 75 % від його загального обсягу. Тому прийнято вважати, що корисний об'єм баку складає 70 %. Фактичний обсяг води, що міститься в ньому, як правило, помітно менше, так як лише в рідкісних випадках, передбачених специфікою об’єм того чи іншого технологічного процесу, тиск теплоносія в мембранному баку досягає 10 бар. Тому, якщо перепад тисків між включенням і вимиканням насоса не перевищує 2-2,5 бар (найбільш прийнятний в умовах автономного водопостачання діапазон), фактичний обсяг води в мембранному баку буде становити приблизно 30-35% від загального його обсягу. Чим більше різниця між тисками включення і виключення насоса, тим більше фактичний об'єм мембранного баку.

    

мембранні баки, расширительные баки, гидроаккумулятор,гідроакумулятор,розширювальні баки